RYBY

Ryby – ponad 1000 gatunków i odmian ryb możliwych do hodowli w domowych akwariach morskich i słodkowodnych, oczkach wodnych oraz stawach. Wszystkie przedstawione odmiany ryb dostępne są w ofertach sklepów zoologicznych oraz prywatnych hodowlach. Pielęgnowane w domowych warunkach rybki, pochodzą prawie z każdego regionu naszej Ziemi, od tropikalnych rzek i jezior Ameryki Południowej, Afryki, Oceanii, poprzez odmiany ciepłych wód umiarkowanych Azji, Europy, Ameryki Północnej.

Aborichthys elongatus – loche tigree a queue rouge

Abramis brama – breme commune

Abramites hypselonotus – abramites marbre

Abudefduf saxatilis -Sergent major des caraibes

Abudefduf sexfasciatus – Sergent major

Abudefduf vaigiensis – Sergent major indo-pacifique

Acanthicus adonis – Loricariidae

Acanthurus leucosternon – chirurgien a poitrine blanche

Acanthurus lineatus – chirurgien raye

Acapoeta tanganicae – Cyprinidae

Acarichthys heckelii – Cichlidae

Acestridium dichromum – Loricariidae

Acipenser ruthenus – Esturgeon du Danube

Acnodon normani – pacu brebis

Aequidens diadema Acara diadème

Aequidens metae – Cichlidae

Aequidens pallidus – Acara a double tache

Aequidens patricki – Cichlidae

Aequidens tetramerus – Acara vert

Agamyxis pectinifrons – Doradidae

Alburnoides bipunctatus – spirlin

Alburnus alburnus – Ablette

Alcolapia alcalica – cichlidé de soude

Alestopetersius caudalis – tétra africain a queue jaune

Alfaro cultratus – Poeciliidae

Altolamprologus calvus – Calvus

Altolamprologus calvus „black Moliro” – Cichlidae

Altolamprologus calvus „White” – Cichlidae

Altolamprologus compressiceps Red Fin – Cichlidae

Amatitilania altoflava – Cichlidae

Amatitlania kanna – kann

Amatitlania myrnae – myrnae

Amatitlania nanolutea – nain jaune

Amatitlania nigrofasciata – nigro

Amatitlania sajica – sajica

Amatitlania septemfasciata – septem

Amatitlania siquia – Cichlidae

Amatitlania sp. Honduran – Cichlidae

Amatitlania sp. Yoyoa – Cichlidae

Ambastaia nigrolineata – Cobitidae

Ambastaia sidthimunki – loche naine

Amblydoras nauticus – Doradidae

Ameca splendens – Goodeidae

Ammocryptocharax elegans – characin caméléon

Amphilophus citrinellus – Citrinellum

Amphilophus hogaboomorum – Cichlidae

Amphilophus istlanus – Cichlidae

Amphilophus labiatus – Cichlidae

Amphilophus trimaculatus – trimaculatus

Amphilophus xiloaensis – Cichlidae

Amphiprion bicinctus – poisson-clown a deux bandes

Amphiprion chrysogaster – poisson-clown de Maurice

Amphiprion clarkii – poisson-clown de Clark

Amphiprion frenatus – poisson-clown rouge

Amphiprion ocellaris – poisson-clown (nemo)

Amphiprion perideraion – poisson-clown rose

Amphiprion polymnus – poisson-clown a selle de cheval

Amphiprion sandaracinos – poisson-clown jaune

Amphiprion tricinctus – poisson-clown marron

Anableps anableps – quatre yeux

Ancistrus aff. hoplogenys – Loricariidae

Ancistrus dolichopterus – Loricariidae

Ancistrus gymnorhynchus – Loricariidae

Ancistrus hoplogenys – silure pointille

Ancistrus sp. LDA016 – Loricariidae

Ancistrus tamboensis – Loricariidae

Andinoacara coeruleopunctatus – Cichlidae

Andinoacara pulcher – Cichlidae

Andinoacara rivulatus – terreur verte

Andinoacara stalsbergi – Cichlidae

Anguilla anguilla -anguille

Anomalochromis thomasi – poisson papillon africain

Anostomus anostomus

Anostome strie

Apareiodon affinis – Parodontidae

Aphanius anatoliae – killi géant d’Anatolie

Aphanius farsicus – Cyprinodontidae

Aphanius fasciatus – Aphanius de corse

Aphyocharax anisitsi – Characidae

Aphyocharax nattereri – Characidae

Aphyocharax rathbuni – Characidae

Aphyocypris amnis – Cyprinidae

Aphyocypris kikuchii – Cyprinidae

Aphyosemion australe – Cap Lopez

Aphyosemion celiae – Cynolebiidae

Aphyosemion cognatum – Cynolebiidae

Aphyosemion elberti – Nothobranchiidae

Aphyosemion ogoense – Aphyosemion ogoense

Aphyosemion striatum – Cynolebiidae

Aphyosemion volcanum – Nothobranchiidae

Apistogramma agassizii – Cichlidae

Apistogramma alacrina – Cichlidae

Apistogramma allpahuayo – Cichlidae

Apistogramma baenschi – Cichlidae

Apistogramma barlowi – Cichlidae

Apistogramma bitaeniata – Cichlidae

Apistogramma borellii – Cichlidae

Apistogramma cacatuoides – Cichlidae

Apistogramma caetei – Cichlidae

Apistogramma commbrae – Cichlidae

Apistogramma diplotaenia – Cichlidae

Apistogramma elizabethae – Cichlidae

Apistogramma eremnopyge – Cichlidae

Apistogramma erythrura – Cichlidae

Apistogramma eunotus – Apistogramma eunotus

Apistogramma gephyra – Cichlidae

Apistogramma gibbiceps – Cichlidae

Apistogramma gossei – Cichlidae

Apistogramma guttata – Cichlidae

Apistogramma helkeri – Cichlidae

Apistogramma hongsloi – Cichlidae

Apistogramma huascar – Cichlidae

Apistogramma inconspicua – Cichlidae

Apistogramma iniridae – Cichlidae

Apistogramma kullanderi – Cichlidae

Apistogramma luelingi – Cichlidae

Apistogramma macmasteri – Cichlidae

Apistogramma megaptera – Cichlidae

Apistogramma mendezi – Cichlidae

Apistogramma norberti – Cichlidae

Apistogramma nororientalis – Cichlidae

Apistogramma ortegai – Cichlidae

Apistogramma panduro – Cichlidae

Apistogramma paucisquamis – Cichlidae

Apistogramma pedunculata – Cichlidae

Apistogramma pertensis abacaxi – Cichlidae

Apistogramma piaroa – Cichlidae

Apistogramma pulchra – Cichlidae

Apistogramma rositae – Cichlidae

Apistogramma rubrolineata – Cichlidae

Apistogramma rupununi – Cichlidae

Apistogramma sp. „jurua” II – Cichlidae

Apistogramma sp. ‚Abacaxis’ – Cichlidae

Apistogramma sp. ‚rio Xingu’ – Cichlidae

Apistogramma sp. ‚Vielfleck’ – Cichlidae

Apistogramma steindachneri – Cichlidae

Apistogramma trifasciata – Cichlidae

Apistogramma tucurui – Cichlidae

Apistogramma urteagai – Cichlidae

Apistogramma velifera – Cichlidae

Apistogramma viejita – Cichlidae

Apistogramma wapisana – Cichlidae

Aplocheilus lineatus – Cichlidae

Apteronotus albifrons – Poisson couteau

Arapaima gigas – pirarucu

Archocentrus centrarchus – Viejita

Archocentrus spinosissimus – Cichlidae

Aristochromis christyi – Cichlidae

Arnoldichthys spilopterus – Alestidae

Arothron diadematus – poisson ballon masque

Arothron immaculatus – poisson ballon immacule

Arothron manilensis – poisson ballon rayé

Arothron mappa – poisson ballon carte

Arothron meleagris – poisson ballon pintade

Arothron nigropunctatus – ballon a taches noires

Arothron stellatus – poisson-ballon géant

Aspidoras pauciradiatus – Aspidoras pauciradiatus

Aspidoras taurus – Callichthyidae

Astatheros macracanthus – Astatheros macracanthus

Astatotilapia burtoni – Burtoni

Astatotilapia calliptera – Cichlidae

Astatotilapia latifasciata – Cichlidae

Asterophysus batrachus – Auchenipteridae

Astronotus ocellatus – Oscar

Astyanax fasciatus – Characidae

Astyanax mexicanus – Tetra aveugle

Astyanax venezuelae – Characidae

Auchenoglanis occidentalis – Claroteidae

Aulonocara baenschi – baenchi

Aulonocara brevinidus – Cichlidae

Aulonocara gertrudae – Cichlidae

Aulonocara hansbaenschi – Cichlidae

Aulonocara hueseri – Cichlidae

Aulonocara jacobfreibergi „mamelela” – Cichlidae

Aulonocara jacobfreibergi Otter Point – Cichlidae

Aulonocara kandeensis – Blue orchid

Aulonocara koningsi „Mbenji” – Cichlidae

Aulonocara korneliae – Cichlidae

Aulonocara maylandia – Sulfurhead

Aulonocara rostratum – Cichlidae

Aulonocara saulosi – Cichlidae

Aulonocara sp Chitende Nkatabay – Cichlidae

Aulonocara sp Lwanda – Cichlidae

Aulonocara sp Mamelela – Cichlidae

Aulonocara steveni – Steveni

Aulonocara stuartgranti – Cichlidae

Aulonocara stuartgranti Chitumba – Cichlidae

Aulonocranus dewindti – Cichlidae

Austrolebias minuano – Cynolebiidae

Austrolebias nigripinnis – Cyno etoile

Austrolebias patriciae – Cynolebiidae

Austrolebias toba – Cynolebiidae

Axelrodia riesei – Characidae

Badis assamensis – Assam chamaeleon

Badis badis – Badis

Badis blosyrus – Badidae

Badis juergenschmidti – Badidae

Balantiocheilos – barbus requin

Balistoides conspicillum – baliste clown

Balistoides viridescens – baliste titan

Barbatula barbatula – loche franche

Barbodes everetti – Barbus clown

Barbodes lateristriga – Cyprinidae

Barbodes semifasciolatus – Barbus de Schubert

Barbodes snyderi – Cyprinidae

Barbonymus schwanenfeldii – barbus de Schwanenfeld

Barbus barbus – barbeau fluviatile

Barbus fasciolatus – Barbus raye

Barbus hulstaerti – Cyprinidae

Barilius baker – Cyprinidae

Barilius canarensis – Cyprinidae

Baryancistrus chrysolomus L047

Baryancistrus demantoides – Loricariidae

Baryancistrus xanthellus – Gold nugget

Baryancistrus xanthellus – sp. L081 – Cf. xanthellus

Bathyaethiops breuseghemi – Alestidae

Bathyaethiops caudomaculatus – Alestidae

Bathybates fasciatus – Cichlidae

Bathybates ferox – Cichlidae

Bathybates minor – Cichlidae

Beaufortia leveretti – loche de Leverette

Bedotia geayi – Bedotia

Bedotia madagascariensis – Bedotiidae

Belontia signata – Osphronemidae

Benthochromis tricoti – Cichlidae

Betta albimarginata – Osphronemidae

Betta bellica – combattant belliqueux

Betta brownorum – Osphronemidae

Betta channoides – Osphronemidae

Betta coccina – Osphronemidae

Betta foerschi – Osphronemidae

Betta gladiator – Osphronemidae

Betta imbellis – Betta paisible

Betta macrostoma – combattant multicolore

Betta mahachaiensis – Osphronemidae

Betta patoti – Osphronemidae

Betta persephone – Osphronemidae

Betta rubra – Osphronemidae

Betta rutilans – Osphronemidae

Betta simorum – Combattant du Simor

Betta simplex – Osphronemidae

Betta splendens – Combattant

Betta strohi – Osphronemidae

Betta unimaculata – Osphronemidae

Biotodoma cupido – Cichlidae

Biotodoma wavrini – Cichlidae

Biotoecus dicentrarchus – Cichlidae

Biotoecus opercularis- Cichlidae

Blicca bjoerkna – Brême bordeliere

Boehlkea fredcochui – Tetra azur

Boraras brigittae – Cyprinidae

Boraras maculatus – Rasbora nain

Boraras naevus – Cyprinidae

Boraras urophthalmoides – Cyprinidae

Botia histrionica – Loche zêbre dorée

Botia kubotai – Cobitidae

Botia lohachata – Loche striée

Botia striata – Loche zebree

Botia udomritthiruji – loche du Tenasserim

Boulengerella maculata – characin pic

Boulengerochromis microlepis – Cichlidae

Brachydanio sp. ‚hikari’ – Danio hikari

Brachygobius xanthozonus – gobie abeille

Brachyplatystoma juruense – Zebre Pim D’Or

Brachyplatystoma platynemum – Pimelodidae

Brachyplatystoma tigrinum – poisson-chat tigre

Brevibora dorsiocellata – Cyprinidae

Brochis splendens – poisson chat emeraud

Buccochromis lepturus – Lepturus

Buccochromis rhoadesii – Cichlidae

Buccochromis spectabilis – Cichlidae

Callochromis macrops „Mtosi” – Cichlidae

Callochromis melanostigma – Cichlidae

Callochromis pleurospilus – Cichlidae

Caprichromis orthognathus – Cichlidae

Carassius auratus – poisson rouge

Carinotetraodon irrubesco – Tetraodontidae

Carinotetraodon travancoricus – Tetraodon nain

Carnegiella strigata – poisson hachette

Celestichthys erythromicron – Danio emeraude

Centromochlus perugiae – Auchenipteridae

Centropyge bicolor – poisson-ange nain a deux bandes

Centropyge bispinosa – poisson-ange nain a deux epines

Centropyge flavissima – poisson-ange citron

Centropyge loriculus – poisson-ange nain flamboyant

Centropyge multispinis – poisson-ange nain brun

Chaetodon adiergastos – poisson-papillon des Philippines

Chaetodon auriga – Chaetodontidae

Chaetodon bennetti – Chaetodontidae

Chaetodon blackburnii – Chaetodontidae

Chaetodon capistratus – Chaetodontidae

Chaetodon fasciatus – poisson-papillon diagonal

Chaetodon interruptus – Chaetodontidae

Chaetodon lineolatus – Chaetodontidae

Chaetodon lunulatus – Chaetodontidae

Chaetodon melannotus – Chaetodontidae

Chaetodon trifasciatus – Chaetodontidae

Chaetodon xanthurus – poisson-papillon a filet perle

Chaetostoma joropo – Loricariidae

Chalinochromis brichardi – Cichlidae

Chalinochromis sp Ndobhoi Karilani – Ndobhoi

Chalinochromis sp. bifrenatus – Cichlidae

Champsochromis caeruleus – Cichlidae

Champsochromis spilorhynchus – Cichlidae

Channa asiatica – Channidae

Channa aurantimaculata – Channidae

Channa bleheri – Channidae

Channa diplogramma – Channidae

Channa marulioides – Channidae

Channa ornatipinnis – Channidae

Channa pleurophthalma – Channidae

Channa pulchra – Channidae

Channa stewartii sp. „Himalaya” – Channidae

Characidium fasciatum – Crenuchidae

Characidium lanei – Crenuchidae

Characidium rachovii – Crenuchidae

Chiapaheros grammodes – Cichlidae

Chilatherina bleheri – Poisson arc-en-ciel de Bleher

Chilodus gracilis – Tete en-bas gracile

Chilodus punctatus – Tete en-bas

Chilotilapia rhoadesii – Cichlidae

Chindongo demasoni – Demasoni

Chindongo elongatus Chewere – Cichlidae

Chindongo elongatus Mpanga – Cichlidae

Chindongo flavus – Cichlidae

Chindongo saulosi Taiwanee Reef – Saulosi

Chindongo socolofi – Socolofi

Chromis viridis – demoiselle bleue

Chromobotia macracanthus – botia clown

Chrysiptera cyanea – Pomacentridae

Chrysiptera parasema – demoiselle a queue doree

Chuco godmanni – Godmanni

Chuco intermedius – Morraja a coin

Chuco microphthalmus – Microphthalmus

Cichla kelberi – Cichlidae

Cichla monoculus – Cichlidae

Cichla ocellaris – Mariposa

Cichla orinocensis – Cichlidae

Cichla piquiti – Cichlidae

Cichlasoma bimaculatum – Cichlidae

Cichlasoma portalegrense – Cichlidae

Cincelichthys bocourti – Cichlidae d’or

Cincelichthys pearsei – pearsei

Cleithracara maronii – maroni

Colomesus asellus – poisson-ballon amazonien

Colomesus psittacus – tetrodon raye

Congochromis dimidiatus – Cichlidae

Congochromis sabinae – Cichlidae

Copadichromis azureus Mbenji – Utaka bleu

Copadichromis borleyi – Kadango

Copadichromis borleyi Kadango – Katango

Copadichromis chrysonotus – Cichlidae

Copadichromis cyaneus – Utaka

Copadichromis jacksoni – Cichlidae

Copadichromis mloto Chitimba – Mloto

Copadichromis mloto Ivory

Mloto IvoryCopadichromis pleurostigma – Cichlidae

Copadichromis sp „firecrest mloto” gome

Copadichromis sp „firecrest mloto”

Copadichromis sp Blue Metangula – Utaka Metangula

Copadichromis sp. kawanga – Cichlidae

Copadichromis trewavasae – Cichlidae

Copadichromis trimaculatus – Utaka

Copadichromis virginalis – Cichlidae

Copella arnoldi – characin arroseur

Copella metae – Lebiasinidae

Copella nattereri – Lebiasinidae

Copella nigrofasciata – Lebiasinidae

Copella vilmae – Lebiasinidae

Coradion melanopus – Chaetodontidae

Coris aygula – coris clown

Coris gaimard – coris africain

Coris julis – girelle commune

Corydoras adolfoi – Callichthyidae

Corydoras aeneus – corydoras bronze

Corydoras agassizii – Callichthyidae

Corydoras albolineatus – Callichthyidae

Corydoras amandajanea – Callichthyidae

Corydoras amapaensis – Callichthyidae

Corydoras ambiacus – Callichthyidae

Corydoras araguaiaensis – Callichthyidae

Corydoras arcuatus – corydoras arque

Corydoras armatus – Callichthyidae

Corydoras atropersonatus – Callichthyidae

Corydoras aurofrenatus – Callichthyidae

Corydoras axelrodi – Callichthyidae

Corydoras bifasciatus – Callichthyidae

Corydoras boesemanni – Callichthyidae

Corydoras bondi – Callichthyidae

Corydoras britskii – Callichthyidae

Corydoras burgessi – Callichthyidae

Corydoras caudimaculatus – Callichthyidae

Corydoras concolor – Callichthyidae

Corydoras condiscipulus – Callichthyidae

Corydoras cortesi – Callichthyidae

Corydoras davidsandsi – Callichthyidae

Corydoras delphax – Callichthyidae

Corydoras diphyes – Callichthyidae

Corydoras duplicareus – Callichthyidae

Corydoras elegans – Callichthyidae

Corydoras elisae – Callichthyidae

Corydoras eques – Callichthyidae

Corydoras fowleri – Callichthyidae

Corydoras gossei – Callichthyidae

Corydoras guapore – Callichthyidae

Corydoras habrosus – Callichthyidae

Corydoras haraldschultzi – Callichthyidae

Corydoras hastatus – Corydoras nain

Corydoras imitator – Callichthyidae

Corydoras julii – Corydoras leopard

Corydoras knaacki – Callichthyidae

Corydoras leopardus – Callichthyidae

Corydoras loretoensis – Callichthyidae

Corydoras loxozonus – Callichthyidae

Corydoras melanistius – Corydoras melanistius

Corydoras melanotaenia – Callichthyidae

Corydoras melini – Callichthyidae

Corydoras metae – Callichthyidae

Corydoras napoensis – Callichthyidae

Corydoras narcissus – Callichthyidae

Corydoras nattereri – Callichthyidae

Corydoras nijsseni – Callichthyidae

Corydoras oiapoquensis – Callichthyidae

Corydoras ornatus – Callichthyidae

Corydoras orphnopterus – Callichthyidae

Corydoras ortegai – Callichthyidae

 

Corydoras ourastigma – Callichthyidae

Corydoras paleatus – corydoras poivre

Corydoras panda – Callichthyidae

Corydoras pastazensis – Callichthyidae

Corydoras polystictus – Callichthyidae

Corydoras punctatus – Callichthyidae

Corydoras pygmaeus – Corydoras nain

Corydoras rabauti – Callichthyidae

Corydoras reticulatus – Callichthyidae

Corydoras reynoldsi – Callichthyidae

Corydoras robineae – Callichthyidae

Corydoras robustus – Callichthyidae

Corydoras schwartzi – Callichthyidae

Corydoras semiaquilus – Callichthyidae

Corydoras serratus – Callichthyidae

Corydoras similis – Callichthyidae

Corydoras simulatus – Callichthyidae

Corydoras sp. C136 – Callichthyidae

Corydoras sterbai – Callichthyidae

Corydoras tukano – Callichthyidae

Corydoras undulatus – Callichthyidae

Corydoras virginiae – Callichthyidae

Corydoras weitzmani – Callichthyidae

Corynopoma riisei – Characidae

Cottus gobio – chabot commun

Crenicichla albopunctata – Cichlidae

Crenicichla cincta – Cichlidae

Crenicichla compressiceps – compressiceps nain

Crenicichla lacustris – Cichlidae

Crenicichla lenticulata – Cichlidae

Crenicichla lugubris – Cichlidae

Crenicichla marmorata – Cichlidae

Crenicichla multispinosa – Cichlidae

Crenicichla notophthalmus – Cichlidae

Crenicichla regani – Cichlidae

Crenicichla saxatilis – Cichlidae

Crenicichla zebrina – Cichlidae

Crenuchus spilurus – Tetra voilier

Cribroheros alfari – Cichlidé pastel

Cribroheros longimanus – longimanus

Cribroheros rhytisma – Cichlidae

Cribroheros robertsoni – Cichlidae

Cribroheros rostratus – rostratus

Crossocheilus latius – suceur de pierres

Crossocheilus oblongus – barbeau a raie noire

Crossocheilus reticulatus – Suceur reticule

Cryptoheros cutteri – cutteri

Cryptoheros spilurus – spilurus

Ctenobrycon spilurus – Tetra argente

Ctenochromis horei – Horei

Ctenochromis polli – Cichlidae

Ctenolucius beani – Characin brochet

Ctenolucius hujeta – Tetra brochet

Ctenopoma acutirostre – Ctenopoma leopard

Ctenops nobilis – Osphronemidae

Cyathopharynx furcifer – Cichlidae

Cyclocheilichthys janthochir – Cyprinidae

Cynotilapia pulpican – pulpican

Cynotilapia sp Lion’s Cove Magunda – Cichlidae

Cynotilapia sp Mbamba Luwino Reef – Cichlidae

Cynotilapia sp. „hara” Gallireya Reef – Gallerya

Cyphocharax multilineatus – Curimatidae

Cyphotilapia frontosa – Frontosa

Cyphotilapia gibberosa – Cichlidae

Cyphotilapia sp North – Cypho

Cypri. sp. jumbo brillant – Jumbo Brillant

Cyprichromis coloratus – Cypri lavande

Cyprichromis leptosoma – Cichlidae

Cyprichromis microlepidotus – Cichlidae

Cyprichromis pavo – Cichlidae

Cyprichromis zonatus – Cichlidae

Cyprinus carpio – carpe commune

Cyprinus carpio Koi – Carp Koi

Cyrtocara moorii – le dauphin bleu

Danio albolineatus – Danio perle

Danio choprae – Danio rubie

Danio jaintianensis – Cyprinidae

Danio kyathit – Cyprinidae

Danio margaritatus – microrasbora galaxy

Danio meghalayensis – Danio moustachu

Danio quagga – Cyprinidae

Danio rerio – Bagnard

Danio roseus – Bagnard rose

Danio tinwini – Cyprinidae

Danionella dracula – Cyprinidae

Dario dario – Badidae

Dario hysginon – Badidae

Dario kajal – Badidae

Dawkinsia assimilis – Cyprinidae

Dawkinsia rohani – Barbus de Rohan

Dendrochirus biocellatus – pterois ocelle

Dendrochirus brachypterus – pterois nain

Dendrochirus zebra – Pterois zebre

Desmopuntius hexazona – barbus a 6 bandes

Desmopuntius pentazona – barbus a 5 bandes

Desmopuntius rhomboocellatus – Cyprinidae

Devario aequipinnatus – Cyprinidae

Devario maetaengensis – Cyprinidae

Devario malabaricus – Bagnard geant

Devario neilgherriensis – Cyprinidae

Devario pathirana – danio barre

Dichotomyctere nigroviridis – tetrodon vert

Dicrossus filamentosus – Cichlidae damier

Dicrossus foirni – Cichlidae

Dicrossus gladicauda – Cichlidae

Dicrossus maculatus – Cichlidae

Dicrossus warzeli – Cichlidae

Dimidiochromis compressiceps – compressiceps

Dimidiochromis kiwinge – Kiwinge

Dimidiochromis strigatus – Haplo Sunset

Diodon holocanthus – porc-epic a longues epines

Diodon hystrix – Diodontidae

Diodon liturosus – porc-epic a taches noires

Distichodus sexfasciatus – Distichodontidae

Echidna nebulosa – murene etoile

Ecletochromis ornatus – Haplo lippu

Ectodus descampsii – Cichlidae

Eirmotus octozona – Barbus a huit barres

Enigmatochromis lucanusi – Cichlidae

Enteromius candens – Cyprinidae

Enteromius jae – Cyprinidae

Enteromius sylvaticus – Cyprinidae

Epalzeorhynchos bicolor – labeo bicolor

Epalzeorhynchos kalopterus – renard volant

Epiplatys annulatus – killi clown

Epiplatys dageti – Nothobranchiidae

Eretmodus marksmithi – Cichlidae

Esox lucius – Brochet

Etheostoma blennioides – dard vert

Etheostoma osburni – dard bonbon

Etroplus canarensis – Cichlidae

Etroplus maculatus – Cromide orange

Etroplus suratensis – Chromide vert

Exochochromis anagenys – Anagenys

Exodon paradoxus – exodon a deux taches

Farlowella platorynchus – Loricariidae

Farlowella reticulata – Loricariidae

Farlowella vittata – Loricariidae

Forcipiger flavissimus – poisson-papillon a long nez

Forcipiger longirostris – poisson-papillon a long nez

Fossorochromis rostratus – Rostratus

Fundulopanchax amieti – killi d’Amiet

Fundulopanchax deltaensis – Cynolebiidae

Fundulopanchax gardneri – Gardneri

Gambusia holbrooki – gambusie

Garra flavatra – Cyprinidae

Gasteropelecus maculatus – poisson hachette tachete

Gasteropelecus sternicla – poisson hachette

Gasterosteus aculeatus – Epinoche

Gastromyzon ctenocephalus – Balitoridae

Gastromyzon punctulatus – loche de Borneo

Gastromyzon viriosus – Balitoridae

Geophagus abalios – Cichlidae

Geophagus altifrons – Geo altifrons

Geophagus argyrostictus – Cichlidae

Geophagus brasiliensis – Cichlidae

Geophagus crassilabris – Geo a grosses levres

Geophagus dicrozoster – Cichlidae

Geophagus harreri – Cichlidae

Geophagus iporangensis – Cichlidae

Geophagus pellegrini – Cichlidae

Geophagus sp Porto Franco – Cichlidae

Geophagus sp Tapajos Orange Head – Cichlidae

Geophagus sp. Rio Gurupi – Cichlidae

Geophagus steindachneri – Cichlidae

Geophagus surinamensis – perle du Suriname

Geophagus winemilleri – Cichlidae

Gephyrochromis moorii – Cichlidae

Girardinus metallicus – Poeciliidae

Gnathochromis permaxillaris – Gnathochromis permaxillaris

Gnathochromis pfefferi – Cichlidae

Gomphosus caeruleus – labre oiseau

Greenwoodochromis bellcrossi – Cichlidae

Greenwoodochromis christyi – Cichlidae

Guianacara geayi – Cichlidae

Gymnocorymbus bondi – Characidae

Gymnocorymbus ternetzi – veuve noire

Gymnogeophagus australis – Cichlidae

Gymnogeophagus balzanii – Balzani

Gymnogeophagus caaguazuensis – Cichlidae

Gymnogeophagus meridionalis – Cichlidae

Gyrinocheilus aymonieri – Gyrino

Haludaria fasciata – Cyprinidae

Haplochromis aeneocolor – Haplochromis aenocolor

Haplochromis nubilus – Cichlidae

Haplochromis thereuterion – Cichlidae

Haplotaxodon microlepis – Cichlidae

Hasemania nana – Tetra cuivre

Helostoma temminkii – Gourami embrasseur

Hemiancistrus sp. ‚L128’ – Loricariidae

Hemiancistrus subviridis – Green Phantom

Hemichromis lifalili – Cichlidae joyau

Hemigrammus arua – Characidae

Hemigrammus bellottii – Characidae

Hemigrammus bleheri – nez rouge

Hemigrammus erythrozonus – neon rose

Hemigrammus filamentosus – Characidae

Hemigrammus hyanuary – Tetra Costello

Hemigrammus lunatus – Characidae

Hemigrammus neptunus – Characidae

Hemigrammus ocellifer – feu-de-position

Hemigrammus pulcher – Tetra diamant

Hemigrammus rhodostomus – nez rouge

Hemigrammus rodwayi – Characidae

Hemigrammus rubrostriatus – Characidae

Hemigrammus stictus – Queue sanglante

Hemigrammus ulreyi – drapeau belge

Hemiloricaria beni – Loricariidae

Hemiloricaria fallax – Loricariidae

Hemiloricaria formosa – Loricariidae

Hemiloricaria melini – Loricariidae

Hemiloricaria morrowi – Loricariidae

Hemiodontichthys acipenserinus – Loricariidae

Hemiodus gracilis – Hemiodontidae

Hemitilapia oxyrhyncha – Cichlidae

Heniochus acuminatus – poisson cocher commun

Heniochus diphreutes – poisson cocher gregaire

Heniochus monoceros – poisson cocher masque

Herichthys carpintis – cichlidae perle

Herichthys cyanoguttatus – cichlidae du Texas

Herichthys deppii – deppii

Herotilapia multispinosa – Cichlidae

Heterandria formosa – Poisson moustique

Heterocharax macrolepis – Acestrorhynchidae

Homaloptera confuzona – Balitoridae

Homaloptera tweediei – Balitoridae

Hydrolycus armatus – Pirandira

Hypancistrus contradens – contradens

Hypancistrus inspector – Loricariidae

Hypancistrus sp „Mega Clown” – mega clown

Hypancistrus sp. „King Tiger” – Loricariidae

Hypancistrus zebra – poisson-zebre

Hypentelium etowanum – poisson ventouse d’Alabama

Hyphessobrycon amandae – tetra amandae

Hyphessobrycon amapaensis – Characidae

Hyphessobrycon anisitsi – tetra de Buenos-Aires

Hyphessobrycon bentosi – tetra rose

Hyphessobrycon clavatus – Characidae

Hyphessobrycon columbianus – Tétra de Colombie

Hyphessobrycon copelandi – Yaya

Hyphessobrycon cyanotaenia – Characidae

Hyphessobrycon elachys – Characidae

Hyphessobrycon epicharis – Characidae

Hyphessobrycon eques – Tetra joyau

Hyphessobrycon erythrostigma – cœur saignant

Hyphessobrycon eschwartzae – Characidae

Hyphessobrycon flammeus – Tetra de Rio

Hyphessobrycon haraldschultzi – Araguaia rouge

Hyphessobrycon heliacus – Characidae

Hyphessobrycon herbertaxelrodi – neon noir

Hyphessobrycon heterorhabdus – tetra-drapeau

Hyphessobrycon itaparicensis – Characidae

Hyphessobrycon jackrobertsi – Characidae

Hyphessobrycon loretoensis – Characidae

Hyphessobrycon loweae – Characidae

Hyphessobrycon margitae – Tetra Bleu et rouge du Perou

Hyphessobrycon megalopterus – Characidae

Hyphessobrycon melanostichos – Characidae

Hyphessobrycon peruvianus – Characidae

Hyphessobrycon pulchripinnis – tetra citron

Hyphessobrycon pyrrhonotus – Characidae

Hyphessobrycon reticulatus – Characidae

Hyphessobrycon robustulus – Characidae

Hyphessobrycon rosaceus – Characidae

Hyphessobrycon scholzei – Tetra a bande noire

Hyphessobrycon socolofi – cœur saignant

Hyphessobrycon stictus – Characidae

Hyphessobrycon sweglesi – fantome rouge

Hyphessobrycon takasei – Characidae

Hyphessobrycon wadai – Characidae

Hypoptopoma gulare – Loricariidae

Hypoptopoma inexspectata – Loricariidae

Hypoptopoma sp. Perou – Loricariidae

Hypselecara temporalis – cichlide emeraude

Hypsolebias carlettoi – Cyprinodontidae

Hypsolebias fulminantis – Cyprinodontidae

Hypsolebias picturatus – Cyprinodontidae

Hypsolebias sertanejo „Itacarambi” – Cynolebiidae

Hypsophrys nicaraguensis – nicaraguense

Ichthyomyzon bdellium – lamproie de l’Ohio

Iguanodectes geisleri – Iguanodectidae

Iguanodectes spilurus – Iguanodectidae

Ilyodon furcidens – Goodeidae

Inimicus didactylus – poisson-demon

Inpaichthys kerri – tetra royal

Iodotropheus sprengerae – ciclide lavande

Iriatherina werneri – poisson arc-en-ciel

Ivanacara adoketa – Cichlidae

Jinshaia sinensis – Loche de Chine

Julidochromis dickfeldi – Cichlidae

Julidochromis marlieri – Julido damier

Julidochromis ornatus – Cichlidae

Julidochromis regani – Cichlidae

Julidochromis sp Gombi – Gombi

Julidochromis transcriptus – Julido masque

Katria katria – Katria

Kihnichthys ufermanni – Cichlidae

Krobia sp aff. guianensis – Krobia yeux rouges

Kryptopterus minor – silure de verre (minor)

Kryptopterus vitreolus – silure de verre

Kuhlia marginata – Percidae

Labeotropheus fuelleborni – Labeotropheus fuelleborni

Labeotropheus trewavasae – Cichlidae

Labeotropheus trewavasae Chinyawesi – Cichlidae

Labidochromis caeruleus – Labido jaune

Labidochromis maculicauda – Perle de Likma

Labidochromis sp Blue-White Tumbi Reef – Cichlidae

Labidochromis sp Hongi – Cichlidae

Lactoria cornuta – poisson-vache a longues cornes

Lactoria fornasini – poisson-vache a dos epineux

Ladigesia roloffi – characin nain orange

Laetacara araguaiae – Cichlidae

Laetacara dorsigera – Cichlidae

Laetacara fulvipinnis – Cichlidae

Lamprichthys tanganicanus – Poeciliidee

Laubuca laubuca – Barbus de verre indien

Laubuka dadiburjori – Cyprinidae

Lepidiolamprologus attenuatus – Cichlidae

Lepidiolamprologus cunningtoni – Cichlidae

Lepidiolamprologus elongatus – Cichlidae

Lepidiolamprologus kendalli – Cichlidae

Lepomis gibbosus – perche soleil

Lepomis megalotis – Centrarchidae

Leporinus affinis – Leporinus vert

Leporinus arcus – Anostomidae

Leporinus fasciatus – Leporinus a bandes

Leporinus gossei – Anostomidae

Leporinus maculatus – Leporinus tachete

Lethrinops albus – Cichlidae

Lethrinops marginatus – Cichlidae

Lethrinops sp Mbasi – Cichlidae

Lethrinops sp Nyassa Mbawa – Cichlidae

Lethrinops sp. „Yellow collar” harbour bay – Lethrinops yellow collar

Lichnochromis acuticeps – Gar du Malawi

Limia melanogaster – Poeciliidae

Limia nigrofasciata – Poeciliidae

Limnochromis abeelei – Cichlidae

Limnochromis auritus – Cichlidae

Limnochromis staneri – Cichlidae

Limnotilapia dardennii – Cichlidae

Lonchogenys ilisha – Acestrorhynchidae

Loricaria birindelli – Loricariidae

Loricaria simillima – Loricariidae

Luciocephalus aura – Osphronemidae

Luciocephalus pulcher – tete de brochet

Macropodus erythropterus – Osphronemidae

Macropodus ocellatus – Macropode a queue ronde

Macropodus opercularis – poisson-paradis

Macropodus spechti – Osphronemidae

Maskaheros argentea – Cichlidae

Maskaheros regani- Cichlidae

Mayaheros beani – Beani

Mayaheros urophthalmus – Cichlidae

Maylandia aurora – Aurora

Maylandia barlowi Charo – Cichlidae

Maylandia callainos – Zebra Cobald

Maylandia cyneusmarginata – Cichlidae

Maylandia estherae – Cichlidae Zebre

Maylandia fainzilberi Lundo – Cichlidae

Maylandia fainzilberi Lupingu – Cichlidae

Maylandia fainzilberi Magunda – Cichlidae

Maylandia flavicauda – Maylandia a queue jaune

Maylandia greshakei – Greshakei

Maylandia hajomaylandi – Cichlidae

Maylandia lombardoi – Kenyi

Maylandia mbenji – Mbenji

Maylandia phaeos – Cichlidae

Maylandia pyrsonotus – Cichlidae

Maylandia sp Dolphin – Dolphin

Maylandia sp Msobo Magunga – Cichlidae

Maylandia sp Patricki – Cichlidae

Maylandia zebra BB – Pseudo zebra

Maylandia zebra Chizumulu – Zebra

Maylandia zebra Long pelvic Chesese – Cichlidae

Maylandia zebra Nkata Bay – Cichlidae

Mchenga flavimanus Lundu – Utaka jaune

Mchenga thinos – Cichlidae

Melanochromis auratus – Auratus

Melanochromis chipokae – Cichlidae

Melanochromis johannii – Johannii

Melanochromis lepidiadaptes – m’buna mangeur d’ecailles

Melanochromis loriae – Cichlidae

Melanochromis vermivorus – Cichlidae

Melanotaenia boesemani – arc-en-ciel de Boeseman

Melanotaenia parva – Melanotaeniidae

Melanotaenia praecox – poisson arc-en-ciel nain

Mesoheros atromaculatus – Cichlidae

Mesoheros festae – Cichlidae etendard

Mesonauta egregius – Cichlidae

Mesonauta festivus – Cichlidae drapeau

Mesonauta mirificus – Cichlidae

Metynnis altidorsalis – Serrasalmidae

Metynnis fasciatus – Silver dollar raye

Metynnis luna – Silver dollar

Microcharacidium eleotrioides – Crenuchidae

Microchromis zebroides – Cichlidae

Microctenopoma ansorgii – Anabantidae

Microdevario kubotai – Rasbora émeraude

Micronemacheilus cruciatus – Balitoridae

Microphis retzii – Syngnathidae

Micropoecilia picta – Guppy des marais

Micropterus coosae – Centrarchidae

Mikrogeophagus altispinosus – Cichlidae

Mikrogeophagus ramirezi – ramirezi

Mimagoniates barberi – Characidae

Mimagoniates lateralis – Characidae

Mimagoniates rheocharis – Characidae

Moenkhausia agnesae – Characidae

Moenkhausia cosmops – Tetra a levres rouges

Moenkhausia pittieri – Tetra diamand

Moenkhausia sanctaefilomenae – Tetra yeux rouges

Myleus asterias – Pacu blanc

Myleus schomburgkii – Serrasalmidae

Mylochromis formosus – Cichlidae

Mylochromis gracilis – Cichlidae

Mylochromis sp Torpedo Blue Tanzanie – Cichlidae

Myloplus rubripinnis – Pakousi

Mylossoma duriventre – Silver dollar

Nandopsis haitiensis – Hatiensis

Nandopsis ramsdeni – Cichlidae

Nandopsis tetracanthus – Cichlidae de Cuba

Nandus nebulosus – poisson feuille

Nannacara anomala – Cichlidae nain a oeil d’or

Nannostomus anduzei – Lebiasinidae

Nannostomus beckfordi – poisson-crayon

Nannostomus digrammus – Lebiasinidae

Nannostomus eques – poisson-crayon brun

Nannostomus espei – Lebiasinidae

Nannostomus harrisoni – Lebiasinidae

Nannostomus marginatus – poisson crayon nain

Nannostomus marilynae – Poisson crayon de Marilyn

Nannostomus minimus – poisson crayon nain

Nannostomus mortenthaleri – poisson-crayon rouge

Nannostomus rubrocaudatus – Lebiasinidae

Nannostomus trifasciatus – poisson-crayon a trois lignes

Nannostomus unifasciatus – poisson crayon a bande

Nanochromis sp. aff. nudiceps – Cichlidae

Nanochromis splendens – Cichlidae

Nanochromis transvestitus – Cichlidae

Neetroplus nematopus – Tropheus du pauvre

Nematobrycon lacortei – Tetra arc-en-ciel

Nematobrycon palmeri – Tetra empereur

Nematolebias papilliferus – Cyprinodontidae

Neoglyphidodon melas – demoiselle noire

Neoglyphidodon nigroris – demoiselle noire et or

Neolamprologus boulengeri – Cichlidae

Neolamprologus brevis – Cichlidae

Neolamprologus brichardi – Brichardi

Neolamprologus buescheri – Cichlidae

Neolamprologus callipterus – Cichlidae

Neolamprologus caudopunctatus – Cichlidae

Neolamprologus cylindricus – Cichlidae

Neolamprologus furcifer – Cichlidae

Neolamprologus helianthus – Cichlidae

Neolamprologus leleupi – Cichlidae Citron

Neolamprologus leloupi – Cichlidae

Neolamprologus longior – Cichlidae Citron

Neolamprologus marunguensis – Cichlidae

Neolamprologus meeli – Cichlidae

Neolamprologus modestus – Cichlidae

Neolamprologus multifasciatus – Cichlidae

Neolamprologus mustax – Cichlidae

Neolamprologus nigriventris – Cichlidae

Neolamprologus ocellatus – Ocellatus

Neolamprologus pectoralis – Cichlidae

Neolamprologus prochilus – Cichlidae

Neolamprologus pulcher – Cichlidae

Neolamprologus sexfasciatus – Cichlidae

Neolamprologus signatus – Cichlidae

Neolamprologus similis – Cichlidae

Neolamprologus splendens – Cichlidae

Neolamprologus stappersi – Cichlidae

Neolamprologus tetracanthus – Lampro perle

Neolamprologus tretocephalus – Cichlidae

Neolamprologus walteri – Walteri

Neolebias trilineatus – Distichodontidae

Neosynchiropus ocellatus – mandarin ocelle

Nimbochromis fuscotaeniatus – Leopard du Malawi

Nimbochromis linni – Haplo giraffe

Nimbochromis livingstonii – Dormeur

Nimbochromis polystigma – Polystigma

Nimbochromis venustus – Venustus

Nosferatu bartoni – bartoni

Nosferatu labridens – Cichlidae

Nosferatu pantostictus – Mojarra tachete

Nosferatu pratinus – Cichlidae

Nosferatu steindachneri – Cichlidae

Nothobranchius eggersi – Nothobranchiidae

Nothobranchius guentheri – Nothobranche de Guenther

Nothobranchius korthausae – Nothobranchiida

Nothobranchius rachovii – Nothonranche de Rachow

Notropis chrosomus – cyprin arc-en-ciel

Notropis leuciodus – cyprin du Tennessee

Noturus flavipinnis – Ictaluridae

Omobranchus smithi – Blenniidae

Ophthalmotilapia boops – Ophthamo aux grands yeux

Ophthalmotilapia heterodonta – Cichlidae

Ophthalmotilapia nasuta – Cichlidae

Ophthalmotilapia ventralis – Cichlidae

Opsariichthys evolans – Cyprinidae

Opsariichthys kaopingensis – Cyprinidae

Opsariichthys pachycephalus – Cyprinidae

Oreichthys crenuchoides – Cyprinidae

Oryzias woworae – Adrianichthyidae

Oscura heterospilus – Cichlidae

Osteoglossum bicirrhosum – Arowana argente

Osteoglossum ferreirai – Arowana noir

Ostracion cubicus – poisson-coffre jaune

Ostracion cyanurus – poisson-coffre bleuet

Ostracion meleagris – Ostraciidae

Ostracion solorensis – poisson-coffre réticulé

Ostracion trachys – poisson-coffre à peau dure

Ostracion whitleyi – poisson-coffre Whitley

Othonocheirodon eigenmanni – Characidae

Otocinclus affinis – Loricariidae

Otocinclus cocama – Loricariidae

Otocinclus hoppei – Loricariidae

Otocinclus macrospilus – Loricariidae

Otopharynx argyrosoma – Cichlidae

Otopharynx lithobates – Lithobates

Otopharynx selenurus – Cichlidae

Otopharynx sp Big Spot Mpombo Rocks – Cichlidae

Otopharynx tetraspilus – Cichlidae

Otopharynx walteri Nakatenga – Cichlidae

Oxymonacanthus longirostris – poisson-lime a taches oranges

Paedocypris progenetica – Cyprinidae

Paleolamprologus toae „Likoma” – Cichlidae

Panamius panamensis – panamense

Panaqolus changae – Loricariidae

Panaque nigrolineatus – Pleco Royal

Panaque sp. L191 – Loricariidae

Pangio kuhlii – Kuhlii

Paracanthocobitis urophthalma – loche de montagne a bande

Paracanthurus hepatus – chirurgien bleu (dory)

Paracheirodon axelrodi – cardinalis

Paracheirodon innesi – neon bleu

Paracheirodon simulans – faux-Neon

Parachromis dovii – Cichlidae loup

Parachromis friedrichsthalii – Cichlidae

Parachromis loisellei – Cichlidae

Parachromis managuensis – Cichlidae du managua

Parachromis motaguense – Cichlidae

Parachromis Sp Boca del Toro – Cichlidae

Paragoniates alburnus – Tetra de verre bleu

Paraluteres prionurus – faux poisson-ballon

Paraneetroplus gibbiceps – Mojarra du Teapa

Paraneetroplus nebuliferus – Cichlidae

Paretroplus aff. maromandia „Andraponjy” – Cichlidae

Paretroplus dambabe – Cichlidae

Paretroplus damii – Cichlidae

Paretroplus kieneri – Cichlidae

Paretroplus maculatus – Cichlidae

Paretroplus maromandia – Cichlidae

Paretroplus menarambo – Cichlidae

Paretroplus nourissati – Cichlidae

Paretroplus polyactis – Cichlidae

Paretroplus tsimoly – Tsimoly

Parosphromenus deissneri – Gourami reglisse

Peckoltia braueri – Loricariidae

Peckoltia brevis – Loricariidae

Peckoltia compta – Loricariidae

Peckoltia oligospila – Loricariidae

Pelvicachromis drachenfelsi – Cichlidae

Pelvicachromis pulcher – pelmato

Pelvicachromis taeniatus – Cichlidae

Perca flavescens – perche jaune

Perca fluviatilis – perche commune

Pethia conchonius – barbus rose

Petitella georgiae – Faux nez rouge

Petrochromis ephippium – Cichlidae

Petrochromis famula – Famula

Petrochromis fasciolatus – Petro Red eyes

Petrochromis macrognatus – Cichlidae

Petrochromis orthognathus – Cichlidae

Petrochromis sp Kasumbe Kigoma – Cichlidae

Petrochromis sp. red – Cichlidae

Petrochromis trewavasae – Cichlidae

Petrotilapia sp Yellow Chin Mbenji Island – Cichlidae

Phenacogrammus interruptus – Tetra du Congo

Phoxinus phoxinus – Vairon

Placidochromis electra – Cichlidae

Placidochromis johnstoni Solo

Placidochromis milomo – Milomo

Placidochromis phenochilus Mdoka – phenochilus Mdoka

Placidochromis phenochilus tanzania – phenochilus tanzania

Placidochromis sp Blue Hongi – Cichlidae

Placidochromis sp Chilumba Blue – Cichlidae

Placidochromis sp. „jalo” – Cichlidae

Planiloricaria cryptodon – Loricariidae

Platax orbicularis – poisson chauve souris

Plecodus paradoxus – mangeur d’écailles

Poecilia latipinna – molly voile

Poecilia reticulata – Guppy

Poecilia salvatoris – Poeciliidae

Poecilia velifera – molly voile

Poecilia vivipara – Poeciliidae

Poecilia wingei – Guppy endler

Polycentrus schomburgkii – poisson-feuille guyanais

Polynemus paradiseus – poisson paradis

Pomacanthus imperator – empereur

Pomacanthus paru – poisson-ange français

Pomacanthus semicirculatus – poisson ange a demi cercle

Poptella compressa – Characidae

Poropanchax luxopthalmus – neon aux yeux bleus

Potamotrygon falkneri – raie vermiculee

Potamotrygon henlei – Raie du Tocantins

Potamotrygon hystrix – raie Riviere

Potamotrygon leopoldi – raie de Leopolde

Potamotrygon motoro – raie à ocelles

Potamotrygon orbignyi – raie reticulee

Potamotrygon schroederi – raie a rosettes

Premnas biaculeatus – poisson-clown a joues epineuses

Priapella intermedia – Poeciliidae

Prionobrama filigera – Characidae

Pristella maxillaris – Tetra rayon-X

Protomelas annectens – suiveur bleu

Protomelas fenestratus – Haplo fenestratus

Protomelas kirkii – Cichlidae

Protomelas sp „Steveni” – Cichlidae

Protomelas sp. ” Taiwan Reef ” – Cichlidae

Protomelas spinolotus Mbenji – Cichlidae

Protomelas taeniolatus – Namalenje

Pseudacanthicus-pirarara- l25 – pseudacanthicus ‚Scarlet’

Pseudanos trimaculatus – Anostomidae

Pseudanthias squamipinnis – barbier rouge

Pseudochalceus kyburzi – Tetra de Kyburz

Pseudocheilinus hexataenia – labre a six bandes

Pseudocrenilabrus victoriae – Cichlidae

Pseudohemiodon apithanos – Loricariidae

Pseudohemiodon laticeps – Loricariidae

Pseudomugil gertrudae – Pseudomugilidae

Pseudomugil luminatus – Pseudomugilidae

Pseudomugil signifer – Pseudomugilidae

Pseudorasbora parva – Cyprinidae

Pseudosimochromis curvifrons – Cichlidae

Pseudotropheus crabro – Crabro

Pseudotropheus cyaneorhabdos – Maingano

Pseudotropheus interruptus – Cichlidae

Pseudotropheus joanjohnsonae – Perle de Likoma

Pseudotropheus sp Acei Luwala – Acei

Pseudotropheus sp elongatus – Cichlidae

Pseudotropheus sp Kingsizei Lupingu – Solid Orange

Pseudotropheus williamsi – Cichlidae

Pterapogon kauderni – Poisson cardinal de Banggai

Pterois antennata Rascasse volante a antennes

Pterois miles – Rascasse du demon

Pterois paucispinula – Scorpaenidae

Pterois radiata – poisson-scorpion rayonne

Pterois volitans – rascasse volante rouge

Pterophyllum altum – scalaire altum

Pterophyllum leopoldi – scalaire leopoldi

Pterophyllum scalare – Scalaire

Pterygoplichthys gibbiceps – Pleco leopard

Pterygoplichthys joselimaianus – L001

Pterygoplichthys pardalis – Silure d’Amazonie

Ptychochromis grandidieri – Ptychochromis grandidieri

Ptychochromis oligacanthus – Cichlidae

Puntigrus tetrazona – barbus de Sumatra

Puntius sophore – Cyprinidae

Puntius titteya – barbus-cerise

Pygocentrus cariba – Piranha tachete

Pygocentrus nattereri – Piranha a ventre rouge

Pygocentrus piraya – Piranha a queue noire

Pyrrhulina cf brevis – Lebiasinidae

Pyrrhulina lugubris – Lebiasinidae

Pyrrulina australis – Lebiasinidae

Rachoviscus crassiceps Tetra a grosse tete

Rasbora cf. paucisqualis – Cyprinidae

Rasbora kalochroma – rasbora clown

Rasbora patrickyapi – Cyprinidae

Rasbora sarawakensis – Cyprinidae

Rasbora sumatrana – Rasbora Elegant

Rasboroides vaterifloris – Rasbora de feu

Retroculus lapidifer – Cichlidae

Retroculus xinguensis – Cichlidae

Rheoheros coeruleus – Petit bleu

Rheoheros lentiginosus – Cichlidae

Rhinecanthus aculeatus – baliste picasso

Rhinecanthus assasi – baliste picasso arabe

Rhinogobius formosanus – Gobiidae

Rhinogobius maculafasciatus – Gobiidae

Rhinogobius zhoui – Gobiidae

Rhinomuraena quaesita – murene ruban

Rhoadsia altipinna – Characidae

Rineloricaria sp. red – Loricarii

Rocio octofasciata – Jack Dempsey

Roeboides descalvadensis – Characin mangeur d’ecailles

Sahyadria denisonii – Barbus crayon

Salaria fluviatilis – blennie fluviatile

Salarias fasciatus – salarias

Salmo trutta – truite fario

Salvelinus fontinalis – omble de fontaine

Satanoperca daemon – Daemon

Satanoperca jurupari – Jurupari

Satanoperca leucosticta – Cichlidae

Satanoperca mapiritensis – Cichlidae

Sawbwa resplendens – nez rouge asiatique

Schistura balteata – loche Sumo

Schistura pridii – Nemacheilidae

Sciaenochromis ahli – Ahli

Sciaenochromis fryeri – Fryeri

Sciaenochromis gracilis – Cichlidae

Scobinancistrus aureatus – Pleco solaire

Scobinancistrus sp. L082 – Loricariidae

Scorpaenopsis diabolus – poisson-scorpion diable

Scorpaenopsis macrochir – poisson-scorpion flamme

Scorpaenopsis oxycephala – poisson-scorpion a houppe

Scorpaenopsis papuensis – poisson-scorpion papou

Scorpaenopsis papuensis – poisson-scorpion a guenilles

Semaprochilodus insignis – insignis

Semaprochilodus taeniurus – Prochilodontidae

Serpenticobitis octozona – Serpenticobitidae

Serrapinnus kriegi – Characidae

Serrasalmus compressus – Serrasalmidae

Serrasalmus geryi – Piranha de Gery

Serrasalmus manueli – Serrasalmidae

Serrasalmus rhombeus – Piranha noir

Serrasalmus spilopleura – piranha a bande sombre

Sewellia breviventralis – Balitoridae

Sewellia lineolata – loche Leopard

Sewellia marmorata – loche marmorata

Sewellia speciosa – Balitoridae

Sicyopterus lagocephalus – cabot bouche ronde

Sicyopterus longifilis – Gobiidae

Sicyopus auxilimentus – Gobiidae

Sicyopus zosterophorus – Gobiidae

Silurus glanis – silure

Simochromis babaulti – Babaulti

Simochromis diagramma – Cichlidae

Simochromis marginatus – Cichlidae

Simpsonichthys santanae – Cynolebiidae

Spathodus marlieri – Cichlidae gobie

Spectrolebias reticulatus – Cynolebiidae

Sphaerichthys osphromenoides – gourami chocolat

Stigmatochromis pleurospilus – Cichlidae

Stiphodon alcedo – Gobiidae

Stiphodon atropurpureus – Gobiidae

Stiphodon imperiorientis – Gobiidae

Stiphodon pelewensis – Gobiidae

Stiphodon pelewensis – Gobiidae

Stiphodon percnopterygionus – Gobiidae

Stiphodon semoni – Gobiidae

Stiphodon surrufus – Gobiidae

Striuntius lineatus – Cyprinidae

Sundadanio axelrodi – Rasbora axelrodi

Symphysodon aequifasciatus – discus

Symphysodon discus – Discus de Heckel

Symphysodon tarzoo – Discus tarzoo

Synanceia verrucoss – poisson-pierre

Synchiropus picturatus – mandarin bariole

Synchiropus splendidus – dragonnet mandarin

Synchiropus stellatus – dragonet etoile

Synodontis njassae – Poisson chat du Malawi

Taenianotus triacanthus – poisson-scorpion

Tahuantinsuyoa macantzatza – Cichlidae-pierre

Tanakia himantegu – Cyprinidae

Tanganicodus irsacae – Cichlidae gobie

Tanichthys albonubes – neon du pauvre

Tanichthys micagemmae – Cyprinidae

Tateurdina ocellicauda – Tateur

Tatia musaica – Auchenipteridae

Tetragonopterus argenteus – Characidae

Thayeria boehlkei – Tetra pinguin

Thayeria ifati – Tetra pingouin

Theraps irregularis – Cichlidae

Theraps nourissati – nourissati

Thoracochromis brauschi – Cichlidae

Thorichthys affinis – Meeki jaune

Thorichthys aureus – Aureus

Thorichthys helleri Cichlidae pastel

Thorichthys maculipinnis – Cichlidae

Thorichthys meeki – Meeki

Thorichthys pasionis – Cichlidae

Thorichthys socolofi – Cichlidae

Tomocichla asfraci – Asfraci

Tomocichla tuba – Tuba

Tramitichromis brevis Nkata – Cichlidae

Tramitichromis intermedius – Cichlidae

Tramitichromis lituris – Cichlidae

Trichogaster chuna – gourami miel

Trichogaster fasciata – Osphronemidae

Trichogaster labiosa – Colisa labiosa

Trichogaster lalius – Colisa lalia

Trichopodus leerii – gourami perle

Trichopodus trichopterus – gourami bleu

Trichopsis pumila – gouramis grogneur nain

Trichopsis vittata – Gourami grogneur

Trichromis salvini – Salvini

Triglachromis otostigma – Cichlidae

Trigonostigma espei – rasbora de Lambchop

Trigonostigma hengeli – Cyprinidae

Trigonostigma heteromorpha – rasbora arlequin

Triportheus angulatus – Triportheidae

Trochilocharax ornatus – Characidae

Tropheops gracilior – Cichlidae

Tropheops macrophthalmus Kirondo – Cichlidae

Tropheops sp Dwarf Mlowe – Cichlidae

Tropheops sp Elongatus Mazinzi – Cichlidae

Tropheops sp Red Cheek – Cichlidae

Tropheops sp Red fin – Cichlidae

Tropheops sp Ruawe – Cichlidae

Tropheops sp Tiger Olive – Cichlidae

Tropheops sp Yellow Cheek – Cichlidae

Tropheops sp. „m. Chitimba” – Cichlidae

Tropheops tropheops – Cichlidae

Tropheus brichardi – Brichardi

Tropheus duboisi – Cichlidae

Tropheus moori „Namansi Red” – Moorii

Tropheus moorii – Cichlidae

Tropheus moorii – Cichlidae

Tropheus moorii Murago – Murago

Tropheus moorii sp – Cichlidae

Tropheus sp Black Bulu point – Bulu Point, Kirschflek

Tropheus sp Black Ikola – Ikola

Tropheus sp Black Kiriza – Black Kiriza

Tropheus sp. Black Pemba – Cichlidae

Tucanoichthys tucano – Characidae

Tylochromis cf. lateralis „Djoue” – Cichlidae

Tyrannochromis macrostroma – Cichlidae

Tyrannochromis nigriventer – Cichlidae

Tyttocharax cohui – Tetra bleu

Tyttocharax madeirae – Characidae

Tyttocharax tambopatensis – Tetra colibri bleu azul

Uaru amphiacanthoides – Cichlidae

Uaru fernandezyepezi – Cichlidae

Variabilichromis moorii – Cichlidae

Vieja bifasciata – Cichlidae

Vieja breidohri – Cichlidae

Vieja fenestrata – Cichlidae

Vieja guttulata – Cichlidae

Vieja maculicauda – Vieja maculicauda

Vieja melanura – Cichlidae

Vieja sp. coatzocoalcos – Cichlidae

Vieja synspilus – Tete de feux

Vieja zonata – Cichlidae

Wallaceochromis humilis – Humilis

Xenophallus umbratilis – Poeciliidae

Xenotilapia flavipinnis – Cichlidae

Xenotilapia nigrolabiata – Cichlidae

Xenotilapia ornatipinnis Perle – Cichlidae

Xenotilapia papilio – Cichlidae

Xenotilapia sima – Cichlidae

Xenotilapia sp Kilesa – Kilesa

Xenotilapia spiloptera – Cichlidae

Xenotilapia tenuidentata – Cichlidae

Xiphophorus maculatus – Platy

Xiphophorus nezahualcoyotl – Poeciliidae

Xiphophorus variatus – platy variatus

Yaoshania pachychilus – loche Panda

Yasuhikotakia modesta – Cobitidae

Zacco platypus – poisson dragon

Zingel asper – apron du rhone